Burdur Devlet Hastanesi’nde önceki gün 08.00-12.00 ile 12.00-16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı gibi şikayetlerle hastaneye geldi. Hastalardan bazılarının durumunun ağırlaşması sonrası yetkililer, gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp hastaneye gelmelerini istedi. Bazıları da ambulansla hastaneye getirildi. Önceki gün 31 olarak açıklanan hasta sayısının 33’e yükseldiği, 18 hastanın durumunun ağır olduğu, 14’ünün entübe edildiği öğrenildi.